PŘÍBĚH NAŠÍ KAPELY

Mr. SAX & Saxband

    Lídrem kapely je Radek K. alias Mr. SAX, který se věnuje hře na saxofon již od cca 16 let. Od 7. let začal navštěvovat ZUŠ v Hranicích, kde hrál na klarinet. Poté vystupoval v mnoha místních souborech jako byl Dechový orchestr ZUŠ Hranice, Taneční orchestr Pobečvanka, Big Band z Jeseníku nad Odrou a dalšími.

    V roce 1993 absolvoval VŠB v Ostravě a na rok nastoupil do hranické Cementárny. Zjistil však, že ho práce ve strojírenství nenaplňuje a rozhodl se pro profesionální hudební dráhu.

   Již více než 20. let se živí hudbou a provozuje také soukromé nahrávací studio v Hranicích. Za tu dobu se podílel na velkém množství hudebních projektů ( ABBA revival, Elton John revival, Viva ITALIA, Pop Nota, Abraka Muzika a další, podílel se také na spoustě zajímavých nahrávek, jako například Romantická Trumpeta s Laďou Kerndlem a Broňkem Ludmilou nebo záznamech dětské pěvecké soutěže Popnota, kterou již 20 . let pořádá ZŠ a MŠ Drahotuše.

   

   Kapela Saxband je složena ze skvělých hudebníků, kteří již léta vystupují v kapelách různých žánrů v Čechách i na Slovensku. Členové kapely jsou:

Bára Panáčková - klávesy, vokály , violoncello

Jiří Butorelektrická kytara

Robert ( Balin ) Bálek - baskytara 

Ivo Juráš st. - bicí